Saruna ar VK “Ozolnieki” menedžeri Jāni Valertu par gaidāmo sezonu

Sveicināti Ozolnieku volejbola cienītāji!

Kā jau daudzi pēdējos mēnešos būs dzirdējuši, volejbola dzīve Ozolniekos ir krasi pamainījusies – tika slēgts ilggadējais klubs VK Poliurs/Ozolnieki un jaunajā sezonā Ozolniekus pārstāvēs tikai NACIONĀLĀS līgas 1. divīzijas komanda VK Ozolnieki.
Lai saprastu kas/ko/kāpēc ar volejbolu Ozolniekos notiks turpmāk, piedāvājam interviju ar “VK Ozolnieki” menedžeri Jāni Valertu.

Beigusi pastāvēt komanda “Poliurs/Ozolnieki. Kādēļ tā?

Galvenais iemesls ir ģenerālsponsora Poliurs atteikums turpmāk finansēt komandas dalību  Baltijas līgā. Gan jau tas kaut kādā mērā ir saistīts arī ar ilggadējā komandas vadītāja, Baranovska kunga, atstādināšanu no Sporta Centra vadītāja amata, bet sīkāk komentēt es šīs darbības negribu. Tā nebija mana izvēle.

Jaundibinātā biedrībā „Volejbola attīstība Ozolniekos” nekonkurēs jau ar esošo biedrību „Volejbola Klubs „Ozolnieki”?

Volejbola klubs Ozolnieki jau pastāv 12 gadus un tika radīts ar mērķi pulcēt zem sava karoga Ozolnieku novadā augušos spēlētājus. Šo gadu laikā esam vairākkārt uzvarējuši Latvijas čempionāta Nacionālajā Līgā. Biedrība ”Volejbola attīstība Ozolniekos” ir Ozolnieku novada Domes dibinājums ar mērķi attīstīt arī turpmāk volejbola saimniecību Ozolniekos. Konkurenti mēs nebūsim, bet partneri gan.

Vai Nacionālās līgas komandā ir vecais sastāvs, vai piesaistīti jauni spēlētāji?

Pieteikumā ir jauni, nedzirdēti uzvārdi. Tie ir spēlētāji no Rīgas Volejbola skolas. Diemžēl ar vietējo spēlētāju resursiem mums ir diezgan pašvaki, tāpēc nākas piesaistīt spēlētājus no citurienes. Bet vietējo pamat kodols ir nemainīgs – Brāļi Gatis un JānisBaloži, Kristaps Balodis, Edgars Jusis, Mārtiņs Pirtnieks, Nauris Polītis.

Komandai ir pieteikti trīs cēlāji, tostarp arī Ivo Baranovskis. Kurš būs pirmais cēlājs?  Vai vari atklāt, kas būs komandas kapteinis?

Latvijas volejbola viena no lielākajām sāpēm ir cēlāju trūkums, un mēs neesam izņēmums. Paldies Ivo, ka piekrita palīdzēt komandai šosezon. Viņš palīdz treniņprocesā un varbūt arī spēlēs kādu no mājas spēlēm. Kapteinis taps zināms šīs nedēļas laikā.

Komandas treneris ir Guntis Atars. Kā plānots apvienot viņa darbu šeit un Jelgavā?

Pirms sezonas vienojāmies ar VK Biolars/Jelgava komandu par kopējo sadarbību. Būsim Biolars fārmklubs. Treneris Guntis Atars darbosies kā galvenais Ozolniekos un būs arī otrais treneris Biolar komandā. Domāju, ka problēmas savienot darbu abos klubos nevajadzētu būt.

Vai ir doma atjaunot Baltijas līgas komandu?

Par to ir pāragri runāt. Citreiz jāatkāpjas pāris soļi atpakaļ, lai pēc tam spertu nākamos uz priekšu. Ir jāsaprot, ka mums pašlaik nav neviena paša Baltijas līgas cienīga spēlētāja, kas būtu izaudzināts Ozolniekos, pēdējais bija Ivo Baranovskis. Mēs esam tur, kur mēs esam. Principā viss jāsāk no nulles un es ļoti ceru, ka topošā Sporta skola Ozolniekos būs tam par pamatu, lai pēc pāris gadiem mēs ar saviem audzēkņiem pamazām sāktu „karpīties” uz augšu pa volejbola trepītēm Latvijā un pēc tam arī Baltijā.

Kā ir plānots piesaistīt komandas līdzjutējus klātienē vērot spēles?

Sadarbībā ar Ozolnieku novada jauniešu domi mēģināsim padarīt mājas spēles tīkamākas skatītājiem. Par konkrētām darbībām nevaru tagad izteikties, jo viss vēl ir tapšanas procesā.

Kas būs komandas sponsori šosezon?

Komanda 100% tiek atbalstīta no Ozolnieku novada Domes. Dalības maksa, tiesneši, transports, formas, treneru atalgojums – tās nav mazas izmaksas. Komandas prezidents ir Domes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš un viņa mērķis būs runāt ar Ozolnieku novada uzņēmējiem par atbalsta sniegšanu. Pagaidām lielākais sponsors ir SIA KRAUSS.

Kādi ir komandai uzstādītie šīs sezonas mērķi?

Jācenšas aizvadīt maksimāli labi katru spēli un tad jau uzvaras neizpaliks. Pagājušo gadu palikām 4.vietā. Šogad jācenšas kāpt augstāk.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *